Fanoušci? Please...

21. ledna 2015 v 20:50 | Yokiii
Já hokej miluju. Ani jeden den bych nevydržela nemyslet na můj oblíbený tým, na tu úžasnou atmosféru a na ten pocit, když se díváte v televizi na svůj oblíbený tým (a samozřejmně mnoho dalších úžasných pocitů, co se vážkou k hokeji). Jenže pár věcí mi vadí.

První věc, co mi vadí se vyskytujou na Internetu. Na facebooku, instagramu a na dalších sociálních sítích. Vím, že tot se neděje jen v hokeji. Asi bych našla takové lidi i na jakékoliv stránce fotbalu, florbalu, piškvorek, ale berme hokej.
Vezmeme si příklad ze včerejšího (dnešního) zápasu mezi Flyers a Penguins. Po prohře 2:3 pro Philadelphii jsem se dívala na komentáře pod různýma obrázkama z té hry. A co nevidím? 60% komentářů pod obrázkem jsou komentáře od fanoušků Flyers o tom jací jsou Pens blbečci, jak neumí hrát, PLNO výsměchů a mnoho dalšího... Promiňte, ale to nemáte k tomu týmu ani maličko respektu? I když je to váš nejneoblíbenější tým? Já vám jako fanoušek Penguins řeknu, že nemám ráda Flyers, hlavně proto, že to jsou rivalové. Pak nemám ráda pár hráčů ale to je vše. Nemám potřebu psát na jejich oficiální stránky, na fankluby, do diskuzí, že to jsou blbci a že je nenávidím. Mám k nim respekt jako k dalším 28 týmům z NHL.

Dalšího "fanouška" znám osobně. Je to můj spolužák. Tento týden začal strašně fandit San Jose Sharks. Ok, jo proč ne... Jenže mi to přišlo divné. Já jako jediná ve třídě s hokejovou tapetou v mobilu, s hokejovým tričkem atd... atd... a teď je tam další. Tapetu na mobilu měl logo SJS a o přestávce se strašně díval na jejich videa. Když jsem pak k němu přišla a zeptala jsem se ho proč fandí zrovna SJS, nemohla jsem uvěřit svým uším. "Líbí se mi jejich logo,,. Really? REALLY? Jako pardon, ale znáte někoho, kdo fandí týmu, jen kvůli loga? Tak pak jsem si řekla "oukej" a zeptala jsem se ho,jestli ví, co to je Stanley Cup. Jeho odpověď byla taková, že prostě nevěděl. Dobře tak to ještě dokážu pochopit, ale pak jsem se ho zeptala, jestli zná nějaké hráče ze San Jose. No... řekl jednoho. Já se ho zeptala, jestli ví, kdo to je Tomáš Hertl a on mi řekl větu, u které jsem se musela zasmát: "No něco mi to říká...,, Opět jsem řekla OK a šla jsem pryč.

Jaký názor máte na tyto typy fanoušků? Napište do komentáře :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 22. ledna 2015 v 21:38 | Reagovat

To, že se mu líbí jejich logo a hned bude jejich fanoušek, to mě přijde fakt vtipné... Já zas nesnáším "fandy", které fandí jen kvůli jednomu hráči z týmu, kterého znají nejvíc nebo fanoušci, kteří fandí jen někomu, kdo vyhrál pohár nejvíckrát nebo ho vyhrál naposledy. Fakt mě nepřijde normální říkat si fanoušek týmu, když buď neznají ostatní spoluhráče, co je Stanley Cup atd.. nebo fandí jen kvůli tomu, že mají pěkné logo. Fakt nechápu, že někomu fandí a neznají ani nejznámějšího hráče, co tam hraje. Tohle je fakt ubohé. Já fandím Blackhawks už dva roky a znám všechny hráče, vím i základy o hokeji a snažím se "naučit" co nejvíc o hokeji, když už jsem fanynka, tak abych fandila pořádně a ne takhle. Mlátím se do hlavy, když vidím ty komentáře na FB, kde nějaká s prominutím pinda napíše komentář k nějakému hokejistovi (nejlépe když je polonahý...) že je jejich fanynka a :* atd.. a že ho miluje blabla a když se jí zeptáš, kdo je nějaký hráč z jiného týmu a proč jim vůbec fandí nebo jestli ví, co je offside tak drží hubu a ještě tě zbeje, že se do ní cpeš.

2 yokiii yokiii | Web | 23. ledna 2015 v 6:53 | Reagovat

Naprostý souhlas. Ještě včera jsem musela poslouchat, že SJS vyhrálo nad LAK 4:2 a že se díval a že to bylo super. Přitom ještě před týdnem nemohl pochopit, proč se každý den koukám a zajímám se o tak s prominutím debilní sport...

3 yokiii yokiii | Web | 23. ledna 2015 v 13:07 | Reagovat

Událost před minutou:
-víš, co to je offside?
-nevím jak to vysvětlit...
-aha, a icing?
-ne
-a hybridní icing?
-baví tě to?
-jo, jsi fanoušek hokeje?
-jo
- tak proč to nevíš?!

Oh my god... Help me...

4 #88 #88 | Web | 23. ledna 2015 v 13:17 | Reagovat

Tak jedině souhlasím s HockeyGirl a i s tebou, říkat si fanoušek a ani nevědět základy hokeje a ani nic a fandit jen kvůli výhrám, hráčům nebo logu, to je fakt ubohé. Tohle není fanoušek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama